Ytterligare information
| Varumärke | Hoshizaki |
|---|---|
| Serie | IM |
| Antal i förpackning | 1 st |
| Vikt | 39 kg |
| Bredd | 395 mm |
| Djup | 451 mm |
| Höjd | 695 mm |
Produktserie:
IMArtikelnummer:
M5131Effektiv och hållbar iskubmaskin med inbyggt magasin, anpassad för professionella miljöer. Tillverkad i rostfritt stål med sluten vattenkrets som ger hygienisk drift och mycket klar is. Det miljövänliga köldmediet R290 ger hög prestanda med låg klimatpåverkan. Enkel installation tack vare plug & play-design.
Beställningsvara
Förpackningsvolym: 1
| Varumärke | Hoshizaki |
|---|---|
| Serie | IM |
| Antal i förpackning | 1 st |
| Vikt | 39 kg |
| Bredd | 395 mm |
| Djup | 451 mm |
| Höjd | 695 mm |
| Artikelnummer | M110 |
| Modellnamn | IM-30CPE |
| Tillbehör | 4HC-H vattenfilteranordning, UV-C desinfektionskit |
| Istyp för maskin | Cube icemaker |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Produktkonfiguration | Med isbinge |
| Garanti period | 3 år |
| Ursprungsland | Storbritannien |
| Sub series | IM Cube |
| Titel | Iskubmaskin, med inbyggt magasin |
| Förklaring av förkortningar | * Förkortningar: OT = Omgivningstemperatur, VT = Vattentemperatur |
| Inkluderad | Installationssats, Ben, Is-spade |
| Motsvarande vattenfilter | 4HC-H Enkle, 4HC-H utbytespatron |
| Utökat specifikationsblad godkänt | 1 |
| Bredd | 398 mm |
| Bredd (packad) | 505 mm |
| Djup | 451 mm |
| Djup (packad) | 575 mm |
| Höjd | 695 mm |
| Höjd (packad) | 862 mm |
| Volym (förpackad) | 0.2503 m³ |
| Dimensioner ben | För ben 92-127 mm extra |
| Elförbrukning | 0.215 kW |
| Omgivningstemperatur (maximum) | 40 °C |
| Omgivningstemperatur (minimum) | 1 °C |
| Spänningsområde | Rated Voltage ±6% |
| Vattenförsörjningstryck (maximalt) | 0.8MPa (8bar) |
| Vattenförsörjningstryck (minimum) | 0.07MPa (0.7bar) |
| Vattentemperatur för försörjning (maximalt) | 35 °C |
| Vattentillförseltemperatur (minimum) | 5 °C |











