Ytterligare information
| Varumärke | Pillivuyt |
|---|---|
| Antal i förpackning | 1 st |
| Material | Porslin |
| Vikt | 880g |
| Längd | 260 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Vit |
| Form | Oval |
Artikelnummer:
P5022Detta ovala fat från Pillivuyt mäter 26 x 19 cm och passar utmärkt för alla ugnsrätter, bakning och stekning. Porslinet är extremt tåligt mot slag och klarar en termisk chock från -30°C till +350°C, vilket gör att du kan flytta det direkt från frys till varm ugn. Fatet har även den fördelen att det absorberar…
Lagervara
Förpackningsvolym: 1
| Varumärke | Pillivuyt |
|---|---|
| Antal i förpackning | 1 st |
| Material | Porslin |
| Vikt | 880g |
| Längd | 260 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Vit |
| Form | Oval |
Detta ovala fat från Pillivuyt mäter 26 x 19 cm och passar utmärkt för alla ugnsrätter, bakning och stekning. Porslinet är extremt tåligt mot slag och klarar en termisk chock från -30°C till +350°C, vilket gör att du kan flytta det direkt från frys till varm ugn. Fatet har även den fördelen att det absorberar och fördelar värme optimalt, vilket håller maten varm länge.



