Ytterligare information
| Varumärke | Schott Zwiesel |
|---|---|
| Serie | Move |
| Antal i förpackning | 6 st |
| Material | Glas |
| Volym | 78,5 cl |
| Diameter | 103 mm |
| Höjd | 254 mm |
| Färg | Transparent |
Produktserie:
MoveArtikelnummer:
G4660Ett rymligt och elegant rödvinsglas (78,5 cl) designat för att ge fylliga och kraftfulla rödviner maximalt utrymme att utveckla sina komplexa aromer. Glasets harmoniska kupa och tunna kant förstärker smakupplevelsen. Tillverkat i glasklart och slitstarkt Tritan®-kristallglas. Ett tidlöst glas som är perfekt för större viner och diskmaskinssäkert.
Beställningsvara
Förpackningsvolym: 6
| Varumärke | Schott Zwiesel |
|---|---|
| Serie | Move |
| Antal i förpackning | 6 st |
| Material | Glas |
| Volym | 78,5 cl |
| Diameter | 103 mm |
| Höjd | 254 mm |
| Färg | Transparent |
Ett rymligt och elegant rödvinsglas (78,5 cl) designat för att ge fylliga och kraftfulla rödviner maximalt utrymme att utveckla sina komplexa aromer. Glasets harmoniska kupa och tunna kant förstärker smakupplevelsen. Tillverkat i glasklart och slitstarkt Tritan®-kristallglas. Ett tidlöst glas som är perfekt för större viner och diskmaskinssäkert.







